czwartek, 24 wrzesień 2015 14:01

Uzyskaliśmy status Krajowego Klastra Kluczowego!

Napisane przez 

Z dumą pragniemy poinformować, iż Polski Klaster Aluminium uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego. Tym samym otwiera się dla członków naszego klastra nowa perspektywa rozwoju i internacjonalizacji. Proces aplikowania o uzyskanie tego wyróżnienia trwał od wielu miesięcy.

Do konkursu o ten status stanęło ponad 20 klastrów z całej Polski. 24 września 2015 Minister Gospodarki podpisał rozporządzenie, potwierdzające iż znaleźliśmy się pośród klastrów o istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej. Konkurs organizowany był przez Ministerstwo Gospodarki (we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju). Miał on na celu wyłonienie klastrów o największym potencjale konkurencyjnym i znaczeniu dla polskiej gospodarki, konkurencyjnych w skali międzynarodowej, posiadających strategię rozwoju oraz plan działań nie tylko krótko-, ale i długoterminowych.

Dzięki uzyskanemu tytułowi, koordynator jest uprawniony do aplikowania o wsparcie publiczne w ramach dedykowanych instrumentów Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Sam tytuł jest uznawany za znak jakości, zwiększający prestiż podmiotów działających w klastrze.

Status KKK uprawnia współpracujące w jego ramach podmioty do ubiegania się o wsparcie publiczne w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Projekty rozwojowe klastrów będą korzystały z preferencji w aplikowaniu do różnych programów dofinansowania.

W najbliższych tygodniach pracować będziemy nad założeniami do wniosku składanego w ramach poddziałania adresowanego wyłącznie dla koordynatorów i członków Klastrów Kluczowych, a o szczegółach będziemy Państwa na bieżąco informować.

Czytany 1330 razy

Kontakt

Biuro Polskiego Klastra Aluminium
ul. Koksownicza 9a
42-523 Dąbrowa Górnicza
biuro@polskiealuminium.pl
          tel. (+48) 325087500
kom. (+48) 734 19 11 06
wszelkie prawa zastrzeżone Polski Klaster Aluminium © 2013
projekt i wykonanie strony internetowej: group4